Architekci Elemental Studio – projekty domów w zgodzie z naturą
348620
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-348620,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.7,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_floating,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

…..a gdyby przyjemność z obcowania z naturą udało się połączyć z poczuciem bezpieczeństwa jakie daje dom?

Jednym z trendów, niezwykle popularnym w ostatnim czasie i znajdującym swoje odzwierciedlenie w wielu dziedzinach życia, jest powrót do natury. Nasze projekty domów i mieszkań są silnie inspirowane stylem eko – prostym i wykorzystującym barwy Ziemi: beże, brązy, szarości i biel. Częściej niż plastik i tworzywa syntetyczne wybieramy drewno i kamień. Według nas włączane w przestrzeń mieszkalną elementy przyrody (naturalne światło, woda, roślinność) są świetnym równoważnikiem dla minimalistycznie zaaranżowanego wnętrza, czyniąc go przytulnym i harmonijnym miejscem. Archinatura – tym jednym słowem bowiem można określić to zjawisko w nowoczesnej architekturze – jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie przebywanie na łonie przyrody, nawet mieszkając w dużym mieście.

Zastanawiasz się jak to jest możliwe? Dzięki Elemental Studio bez zbędnych eksperymentów, bez błędów w doborze rozwiązań, straty czasu i nerwów zaadaptujesz w swoim mieszkaniu cząstkę świata natury.

Oto niektóre z proponowanych przez nas rozwiązań:

Vertical Garden

Vertical Garden to jeden z przebojów ostatnich miesięcy … i świetnie! Ten sposób ujarzmienia natury daje niesamowite możliwości. Oprócz niewątpliwych walorów wizualnych jest on również fabryką świeżego powietrza.

projekty wnętrza
projekty tarasu

Tarasy

Wszelkiego rodzaju tarasy stanowią przedłużenie wnętrza i przy zastosowaniu zadaszenia (w tym przypadku szkło hartowane) pozwalają nam się cieszyć zewnętrzem nawet w trakcie bardziej kapryśnej pogody.

Dom otoczony wodą

Woda w otoczeniu domu jest możliwa do uzyskania dzięki zastosowaniu systemów basenowych. Oprócz aspektów wizualnych, działa kojąco na zmysły. Dzięki odbiciu światła naturalnego pozwala nam się cieszyć lepiej nasłonecznionym wnętrzem również w pochmurne dni.

projekty domu
studio projektowe bytom

Gra świateł

Światło naturalne jest często niedocenianym dobrodziejstwem natury. Odpowiednie ukształtowanie przestrzeni może dać zaskakujące efekty.

Otaczanie się przyrodą we wnętrzu domu nie jest wartością wyłącznie ze względów estetycznych. Domowy wypoczynek wśród roślin i wody ma również zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne – bujna roślinność dostarczy nam tlen i oczyści powietrze którym oddychamy, a szum wody dookoła domu ukoi nasze nerwy. Dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom możesz poczuć się jak na wyjeździe za miasto i to bez opuszczania czterech ścian.


Jako studio architektury nieustannie szukamy nowych inspiracji i innowacyjnych rozwiązań, które możemy dołączyć do naszej oferty. Przenikanie się strefy mieszkalnej i ogrodowej jest jednym z nich.

Chcesz cieszyć się zieloną energią w Twoim domu lub mieszkaniu na co dzień? Biuro projektowe Elemental Studio w Bytomiu jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie!

projektanci wnętrz
Dawid Sogan